16 وزیر دولت دوازدهم مشخص شدند – مترجم متون آنلاین

نمایندگان مردم در #مجلس شورای اسلامی تکلیف وزرای پیشنهادی #دولت #روحانی را مشخص کردند
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: از رئیس‌جمهور محترم و نمایندگان مجلس و مخالفان و موافقان که با دقت زیادی کارها را پیش بردند، تشکر می کنیم.

وی افزود: برای آقای بیطرف هم در مسند دیگری آرزوی توفیق می کنیم.

از سوی دیگر حسن روحانی برای تصدی آموزش تعمیرات موبایل رایگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، همچنان فردی را به مجلس شورای اسلامی جهت بررسی صلاحیت و رای اعتماد معرفی نکرده است با این حساب دولت دوازدهم بدون حضور دو وزیر قطار خود را برای حرکت آماده کرده است تا در بازه زمانی کمتر از سه ماه، وزرایی برای علوم و نیرو انتخاب، و برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

حسن روحانی تجربه دریافت رای اعتماد به وزرای خود از مجلس را چهار سال پیش برای اولین بار تعمیر گوشی کسب کرد و به نظر می رسد با شناختی که از فضای قوه مقننه و خواسته های نمایندگان به دست آورده این بار هیات وزیرانی معرفی کرد تا حداقل عدم رای اعتماد را داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام نتایج آرای نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز (یکشنبه 29 مرداد) پارلمان، گفت: برای همه عزیزانی که توانستند رای اعتماد مجلس را کسب تعمیرات تخصصی لپ تاپ کنند آرزوی توفیق می‌کنیم و امیدواریم همان طور که در مجلس ابراز کردند، متناسب با اسناد بالادستی مخصوصا برنامه ششم توسعه کارها را با جدیت پیش ببرند.

توصیه لاریجانی به وزرای جدید دولت

در ادامه این گزارش جدول مقایسه ای از کسب رای اعتماد هیات وزیران 2 دولت روحانی از مجالس نهم و دهم آمده است:

نمایندگان مردم در تعمیر لپ تاپ #مجلس شورای اسلامی تکلیف وزرای پیشنهادی #دولت #روحانی را مشخص کردند.

لاریجانی در پایان گفت: مجلس نظرات مختلف را شنید و سنجید، امیدواریم نتیجه آراء خیر و برکت برای کشور باشد.

چهار سال پیش نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی، با بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهادی دولت اول روحانی، سه وزیر آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان را برای حضور در کابینه قبول نکردند. بلیط هواپیما با این حال در دولت دوم روحانی، نمایندگان تنها حبیب الله بیطرف وریز نیرو را از لیست هیات وزیران خارج کردند تا فردی دیگر از سوی روحانی معرفی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای دولت دوازدهم کارها را طبق اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه پیش ببرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از پنج خرید بلیط هواپیما روز بررسی متوالی صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در نهایت تنها به یکی از وزرا اعتماد نکردند و به این ترتیب هیات وزیران دولت دوم روحانی شکل گرفت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *