سفر آمریکایی ها به ایران متوقف نشده – مترجم متون آنلاین

تعداد گردشگرانی هم که امسال از ایالات متحده به ایران سفر کرده اند کمتر از سال گذشته نبوده است
در این اطلاعیه به اظهارات مقامات وزارت امور خارجه ایران در ژوئن 2017 مبنی بر این که به ممانعت از ورود اتباع ایرانی به خاک آمریکا پاسخ خواهد داد، اشاره شده و ادعا کرده: وزارت امور خارجه آمریکا گزارش هایی مبنی بر عدم صدور ویزا برای شهروندان آمریکایی از سوی ایران دریافت کرده است.

وزارت خارجه آمریکا سه شنبه‌ با انتشار اطلاعیه ای در وب سایت رسمی اش، هشدار به شهروندان این کشور را برای سفر به ایران تمدید و بروزرسانی کرد و مدعی شد شهروندان دو تابعیتی در ایران با خطر بازداشت و حبس ناعادلانه مواجه‌ اند!

رییس جامعه تورگردانان ایران همچنین گفت:‌ سفر آمریکایی ها به ایران متوقف نشده و شهروندان این کشور بدون مشکل می توانند به ایران سفر کنند. تعداد این گردشگران بیشتر از سال گذشته نباشد، کمتر نیست.

تعداد گردشگرانی هم که امسال از ایالات متحده به ایران سفر کرده اند کمتر از سال گذشته نبوده است.

ابراهیم پورفرج درباره ادعای وزارت خارجه آمریکا درباره عدم صدور ویزا برای شهروندان آمریکایی از سوی ایران، به ایسنا گفت: وزارت خارجه ایران با وجود همه تهدیدها و اقدامات خلاف برجام که دولت آمریکا انجام داده، واکنشی در بخش سفر اتباع این کشور بویژه گردشگران آمریکایی به ایران نداشته و همان رویه پیشین را حفظ کرده است.

هرچند “پورفرج” اعلام کرد که فرآیند صدور ویزای ایران برای شهروندان آمریکایی زمان بر شده، اما تاکید کرد که این به معنی سخت گیری بیشتر و یا دادن پاسخ منفی به درخواست های اتباع این کشور نیست.

«سفر گردشگران آمریکایی به ایران متوقف نشده و وزارت خارجه کشورمان روند پیشین خود را در صدور ویزا برای اتباع این کشور تغییر نداده است. تعداد گردشگرانی هم که امسال از ایالات متحده به ایران سفر کرده اند کمتر از سال گذشته نبوده است.»

این ها اظهارات رییس جامعه تورگردانان ایران پس از جوی است که وزارت خارجه آمریکا با تمدید و بروز رسانی هشدارهای امنیتی اش درباره سفر به ایران، پدید آورده است.

وی افزود: تا کنون هیچ یک از شرکت های گردشگری برای تقاضای سفر آمریکایی ها به ایران با رد درخواست مواجه نشده اند. وزارت خارجه کشورمان به همه تقاضاها پس از بررسی مدارک و طی فرآیند مربوطه، پاسخ مثبت داده است و تا کنون هیچ گزارش منفی در این باره از آژانس های گردشگری نداشته ایم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *